» ETKİNLİK PROGRAMI
ANIMALIA ISTANBUL fuarı, her yıl gerçekleştirdiği etkinliklerde, sektör profesyonellerini toplumla bir araya getirerek, toplumun bilinçlenmesine katkıda bulunmayı kendisine ilke edinmiştir.
SEAEXPO TURKEY FUARINDA SU ÜRÜNLERİ TANITIM GRUBU'NDAN BALIK İKRAMI

 

Sağlıklı beslenmenin en temel öğelerinden birini oluşturan su ürünlerine yönelik yurtiçi ve yurtdışı talebin artırılması amacıyla çeşitli tanıtım etkinlikleri yürüten Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG), Seaexpo Turkey 2012’deki standında fuar ziyaretçilerine levrek, çipura, alabalık ve granyoz gibi ülkemiz balıklarını ikram edecek.

Türkiye su ürünleri tüketim ve ihracatının artırılmasını, yeni pazarların bulunmasını, mevcut pazarlardaki payın artırılmasını hedefleyen STG’nin Başkanı Melih İşliel, üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’de balık tüketiminin azlığına dikkat çekerek, “Türkiye’de balığın besin değerinin önemini vurgulamak amacıyla özellikle ilköğretim okullarında balık ekmek şenlikleri düzenliyor, katıldığımız yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda Türk balığı imajı oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Ekonomi Bakanlığı onayı ile 2008 yılında kurulan STG tarafından yapılan tanıtım çalışmaları sayesinde daha önce tamamına yakın kısmı Avrupa Birliği ülkelerine ihraç edilen su ürünlerimiz için pazar çeşitliliği yaratıldığını kaydeden Melih İşliel, “2011 yılı sonunda, ihracatımız şimdiye kadar ulaşmadığı bir seviyeye ulaştı. 2012 yılında da bu artışın devam edeceği düşünülüyor. STG sektörümüzün 1 milyar $’lık ihracat hedefine en kısa sürede ulaşması için çalışmalara devam edecek” diye konuştu.


  • Sponsorlar
  • Destekleyenler
  • Medya Sponsorları
ACENTE & MEDYA
ONLİNE DAVETİYE
SOSYAL MEDYA
        
SEAEXPO TURKEY
HKF Fuarcılık A.Ş Adres: Barbaros Bulvarı 163/2 , 34349 Beşiktaş - İstanbul / Türkiye Tel: +90 (212) 216 40 10 pbx
BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) İZNİ İLE DÜZENLENMEKTEDİR.