» ETKİNLİK PROGRAMI
ANIMALIA ISTANBUL fuarı, her yıl gerçekleştirdiği etkinliklerde, sektör profesyonellerini toplumla bir araya getirerek, toplumun bilinçlenmesine katkıda bulunmayı kendisine ilke edinmiştir.
TE-TA : KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ VE PEYNİR YAPIMI SEMİNERİ

 

Fuarın ilk günü küçükbaş yetiştiriciliği ve peynir yapımı konusunda 2 seminer veren Te-Ta Teknik Tarım’ın Teknik Koordinatörü Başat Tömek, ANIMALIA İSTANBUL 2012 etkinlikleri için İsrail’den iki konuşmacı getirdi.

Tömek’in verdiği bilgiye göre, küçükbaş sürü yönetimi uzmanı Ran Malamud, “Modern Küçükbaş Sürü Yönetimi, Planlama ve Ekonomik Gereksinimler”, süt teknolojisi uzmanı Jon Milner ise, “Süt İşleme Teknolojisi ve Peynir Yapımı” başlıklı birer sunum yaparak Türk çiftçileri ve çiftçi olmak isteyenlerle tecrübelerini paylaştı.

Seminerlerde; koyun-keçi yetiştiriciliği nedir? Koyun-keçi yetiştiriciliğinde nasıl teknolojiler mevcut? Bir mini mandıra nasıl kurulur? Kendi peynirimi nasıl üretirim? şeklindeki sorulara yanıt verildi.

Yeşil Çiftlikler; Hayvancılık İşletmelerinde Enerji Verimliliği Te-Ta’da

Öte yandan, sığırcılık işletmelerinin, maliyet analizi yaparken ve makine alırken enerji tüketimine göre değerlendirme yapmaları gerektiğini vurgulayan Başat Tömek, ülkemizde çok pahalı olan enerji tüketiminin, üretim maliyetini doğrudan etkilediğini, doğru seçimler yapabilen sığırcılık işletmelerinin ise ciddi oranda enerji tasarrufu sağlayabileceğini sözlerine ekleyerek, “Akıllı çözümler ve en gelişmiş teknolojiler için çiftçimizin yanındayız” dedi.


  • Sponsorlar
  • Destekleyenler
  • Medya Sponsorları
ACENTE & MEDYA
ONLİNE DAVETİYE
SOSYAL MEDYA
        
SEAEXPO TURKEY
HKF Fuarcılık A.Ş Adres: Barbaros Bulvarı 163/2 , 34349 Beşiktaş - İstanbul / Türkiye Tel: +90 (212) 216 40 10 pbx
BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) İZNİ İLE DÜZENLENMEKTEDİR.